Хмельницький, перші кроки у централізованому сонячному теплопостачанні

Хмельницький, перші кроки у централізованому сонячному теплопостачанні

Всупереч поширеній думці, що гаряче водопостачання та опалення у багатоквартирних будинках може здійснюватись лише безпосередньо через теплогенеруючі котельні, підприємство "Хмельницьктеплокомуненерго" підключило до централізованої мережі геліоколектори. Система, що генерує гарячу воду з використанням енергії сонця наразі проходить випробування. Сам проект реалізували шляхом встановлення 60-ти геліоколекторів , які розсташували на дахах двох міських котелень.

Серед клієнтів "Хмельницьктеплокомуненерго" є 1063 юридичні особи та більше 88000 жителів міста, а це 1541 не житлове приміщення та 731 багатоповерхових будинків забезпечених гарячою водою і теплом.

Багато скептиків порівнюючи витрати на встановлення та прибуток від використання геліосистем кажуть про недоцільність даного впровадження. Але вони забувають, що для отримання "дешевої" гарячої води потужні старі котли повинні працювати хоча б на 60-70 % своїх потужностей, що й відбувається в період опалення. Однак коли опалювальний сезон закінчується і ці інертні машини змушені працювати на 10-15% від своєї потужності, котли переходять в такий режим роботи коли ККД системи різко падає, а вартість гарячого водопостачання відповідно збільшується. При таких умовах якраз сонячні колектори стають незамінними, адже інсоляція сонця збільшується у літній період.

І ще слід зауважити, що у багатьох містах України при закінченні опалювального сезону зникає і гаряча вода у кранах. Тому використання геліоколекторних систем, що використовують безкоштовну енергію сонця, є чи не єдиним вирішенням за таких обставин.

© Copyrights 2015 Megadrupal. All rights reserved.